ترازوی آزمایشگاهی

ترازوی آزمایشگاهی

ترازوی آزمایشگاهیReviewed by محسن جمالی on Nov 26Rating: 5.0ترازوی آزمایشگاهیترازوی آزمایشگاهی ترازوی آزمایشگاهی رطوبتی ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال ترازوی آزمایشگاهی رطوبتی ترازوی دقیق آزمایشگاهی ترازوی آزمایشگاهی مقایسه کننده ترازوی آزمایشگاهی دو کفه ای ترازوی آزمایشگاهی یک کفه ای ترازوی آزمایشگاهی تک کفه ای ترازوی آزمایشگاهی پرتابل ریز ترازو ها میکرو ترازو ها ترازوی آزمایشگاهی مکانیکی

ترازوی آزمایشگاهی

ترازوی آزمایشگاهی در زمینه های آموزشی ، تحقیقاتی و آزمایشگاهی برای اندازه گیری وزن اشیاء به کار گرفته می شوند ، در حالی که – یک balance  به معنی ترازو ولی متفاوت با آن شاید کلمه ی توازن بهتر باشد – به منظور تعیین جرم یک شیء مرتبط با یک استاندارد خاص استفاده می شود . نتایج اندازه گیری از یک balance معمولا دقیق تر از یک ترازو در نظر گرفته می شوند .

یک ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال درجه ی بالایی از دقت را اندازه گیری می کند و نتایج را به صورت دیجیتالی نشان می دهد . یک ترازوی رطوبتی از گرما برای آنالیز محتوای رطوبتی یک نمونه استفاده می کند. یک ترازوی قرار دادی دقت کمتری به نسبت ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال دارد و به صورت متداول در اداره ها ، طلا فروشی ها و آشپزخانه ها استفاده می شود . یک ترازوی آزمایشگاهی مکانیکی ساده ترین نوع ترازو است ، و از یک بازو و لغزنده برای مشخص کردن اندازه گیری استفاده می کند . یک ترازوی فنری نوعی از ترازوی آزمایشگاهی است که به صورت متداول به منظور اهداف عمومی وزن و در کلاس های درس برای توضیحات نیرو و کنش – واکنش استفاده می شود . کارخانه های سازنده شامل Mettler-Toledo ، Ohaus و Sartorius می شوند .

ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال

هر آزمایشگاهی نیاز به یک ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال عالی برای اندازه گیری های قابل قبول و دقیق وزن معرف دارد . انتخاب ترازوی آزمایشگاهی آنالیتیکال بستگی به هزینه ، دوام ، قابلیت تکرار و طیف اندازه گیری است . مشخصه های ترازو های آنالیتیکال اندازه گیری از میکرو گرم تا میلی گرم را ممکن می سازند . یک چیز دیگر که باید مد نظر داشت اندازه ی ترازو است چون نیاز به این خواهد بود که روی میز آزمایشگاه قرار گیرد . هزینه ی ترازو های آنالیتیکال متغیر است ولی ارزش سرمایه گذاری را دارند چون معمولا دارای یک طول عمر طولانی هستند .

ترازوی آزمایشگاهی رطوبتی

ترازو ها و آنالیز کننده ی رطوبتی به شکل دقیقی محتوای رطوبتی و وزن خشک معرف های مختلف استفاده شده در آزمایشگاه های شیمیایی و صنعتی را فراهم می کنند . نظیر دیگر ترازو های آزمایشگاهی زمان انتخاب یک ترازو آزمایشگاهی رطوبتی باید ظرفیت وزن آن ، تکرار پذیری ، ابعاد و هزینه را در نظر گرفت . سرمایه گذاری برای خریدترازو آزمایشگاهی رطوبتی صحیح تا حد زیادی بر پروژه های تحقیقاتی آتی شما تاثیر خواهد گذاشت .

ترازوی دقیق آزمایشگاهی

ترازو های دقیق آزمایشگاهی دقیق ترین ابزار آزمایشگاهی برای اندازه گیری وزن معرف های خشک هستند . ما ترازو های دقیقی را لیست کرده ایم که دارای ویژگی های طیف ظرفیتی گسترده ، قابلیت خوانا بودن بالای اندازه ، کاربر پسند بودن ، و مقرون به صرفه بودن هستند . بسیاری از تولید کنندگانی که ما معرفی می کنیم چندین مدل پیشنهاد می کنند که شما می توانید بر اساس اهداف بلند پایه ی خود آن ها را انتخاب کنید . بعضی از ترازو های دقیق دارای گزینه ی یک حفاظ و کد قفل کننده برای حفاظت بیشتر در برابر فاکتور های محیطی و رعایت استاندارد ها می باشند .

ترازوی آزمایشگاهی مقایسه کننده

ترازوی آزمایشگاهی مقایسه کننده دارای دقت بسیار بالایی هستند که به واسطه ی کشف مقادیر اندک وزن ، امکان خواندن بسیار دقیق و ذرات کوچک متمایز می شوند ، به ویژه اگر شیء یا نمونه ی مورد نظر در مقایسه با تغییر وزن بزرگ است ، ترازوی آزمایشگاهی مقایسه کننده معمولا برای آنالیز اندازه گیری وزن جرم های استاندارد ملی استفاده می شوند . مشتریان ترازوی آزمایشگاهی معمولا شامل خدمات توزین و تعیین مقدار حقوقی ، آزمایشگاه های کالیبراسیون ، و اداره های توزین و اندازه گیری می شود . کاربرد های بیشتر شامل هر گونه عملکرد وزنی خواهد بود که نیاز به وزن کردن مطلق با یک دقت فوق العاده بالا دارند .

ترازوی آزمایشگاهی دو کفه ای، تنها برای وزن کردن های مقایسه ای استفاده می شوند چون وزن یک محصول را با وزن های رفرنس مقایسه می کنند . ترازوی آزمایشگاهی تک کفه ای، ولی می توانند به منظور اندازه گیری های مقایسه ای با استفاده از تکنیکی استفاده شوند که شامل تعویض متوالی شیء مورد نظر و یک توده ی مشابه دارای وزن مرجع می شود ، به ویژه با استفاده از شاخص ترازوی آزمایشگاهی برای فراهم آوردن امکان محاسبه ی اختلاف های اندک بین دو مقدار .

ترازوی آزمایشگاهی دو کفه ای

در جوامع علمی کلمه ی balance  معانی مختلفی دارد ولی در زمینه ی وزن کردن از اختصار beam-balance  پدیده آمده است که وزن یک نمونه یا محصول در تعادل با لحظات یک شاهین ترازو در حدود یک نقطه ی اتکای مرکزی قرار دارد. این شاهین ترازو دارای یک کفه ی آویزان در هر انتها است و بنابراین این نوع ترازوی آزمایشگاهی به اسم دو کفه ای شناخته می شود . در تعریف ، ترازو های دو کفه ای همیشه برای توزین های مقایسه ای استفاده می شوند .

ترازوی آزمایشگاهی یک کفه ای

ترازوی آزمایشگاهی یک کفه ای به منظور اندازه گیری وزن استفاده می شوند ، نظیر ترازو های ساده ی فنری و ترازو های پیشرفته تر نیروی الکتریکی ، و دارای یک کفه هستند و می توانند به منظور توزین های مقایسه ای یا توزین مستقیم به کار گرفته شوند .

ترازوی آزمایشگاهی پرتابل

ترازو های قابل اطمینان پرتابل وزن خشک را با دقت و خوانا بودن اندازه گیری می کنند . هزینه ، قدرت و ظرفیت ترازوی پرتابل موارد کلیدی هستند که قبل از خرید باید در نظر داشت . ترازوی آزمایشگاهی پرتابل جمع و جور هستند . بعضی از ترازو های پرتابل قادر به اندازه گیری وزنی تا ۱۲ هزار گرم می باشند .

ریز ترازو ها یا میکرو ترازو ها

ریز ترازو ها برای وزن کردن کوچکترین کمیت های یک نمونه ، یک میلیون قسمت یک گرم ، طراحی شده اند و بالاترین دقت را به دست می دهند . از آن ها در آزمایشگاه های تحلیلی به منظور وزن نمونه هایی استفاده می شود که در ظروف سنگین تا کاغذ صافی ها قرار می گیرند . از آن ها می توان برای تست های استفاده کننده از پیپت یا کالیبراسیون نیز استفاده کرد . اگر استاندارد GLP / GMP نیاز باشد ، به دنبال ترازوی آزمایشگاهی ای باشید که امکان پرینت کردن نتایج و دنبال کردن آن را داشته باشد .

error: Content is protected !!